MARMOMECCANICA Kenar Profil ve Alın Pah Cila Makineleri

Profilden Cilaya Balık sırtı, yuvarlak profil, kalem pah ve düz kenar alın pah cila çalışabilen dikey ve yatay modeller

MarmoMeccanica LCV Dikey Düz Alın Pah Cila Makinesi

edge-polisher_LCV_brochure_2022.pdf


Marmomeccanica LCV Kompakt Dikey Alın Pah Cila


6 dan 9 adede kadar düz alın cila kafası, 1+1 den 3+3 adede kadar pah kafaları ile donatılabilen LCV dikey düz alın pah cila makineleri, girişe ve çıkışa konabilen testere kafaları ile gönye, fuga, kurtağzı, damlalık açma ve benzeri tüm düz alın pah cila operasyonlarını başarıyla gerçekleştirmektedir...


Dikey tip makinelerde, taşlar, şerit kalınlığına göre açıklığı ayarlanabilen dikey baskı sistemi ile yine dikey konveyör bir bant vasıtası ile yatay roleler üzerinde ilerler. Baskı sisteminde kullanılan özel roleler taşı oblik iki açıda banda basar. Bu özellik sayesinde eni 4.5 cm genişliğinde dar şeritten (sıva dibi vb.), 180 cm ve üzeri yüksekliğindeki tezgahın dar kenarına kadar alın pah cila operasyonu yüksek kalite ile gerçekleştirilir...

MarmoMeccanica LCV-TF Dikey Düz Alın Pah Cila Makinesi

edge-polisher_LCV-TF_brochure.pdf


Marmomeccanica LCV-TF Küçük Parça ve Numuneler için Alın Pah Cila

Son derece kompakt LCV-TF alın pah cila makinesi, kurulumu, kullanımı ve bakımı çok kolay olan bir makinedir. Özellikle dar alanlar ve 2-4 cm arası kalınlıklarda levhaların çalışılması için uygundur. Su gideri için herhangi bir temel veya tabanda sehime ihtiyaç göstermez.

LCV-TF makinesi standard LCV makineler grubunun özel bir versiyonudur : çift konveyör bandı sayesinde küçük parçalar ve numuneler herhangi bir zorluk olmadan alın pah cila çalışılabilir.

Tavsiye edilen minimum parça ebatları 100 mm (yükseklik) x 60 mm (boy) x 10 mm (kalınlık) dir.

LCV-TF, diğer tüm MarmoMeccanica makineleri gibi, mermer, granit, kuvars, kuvarsit, yapay taş veya seramik türü tüm malzemelerde mükemmel sonucu garanti eder.


1 Adet. KALİBRASYON MANDRELİ

7 Adet. CİLA MANDRELLERİ

2+2 Adet. 45° PAH MANDRELLERİMarmoMeccanica LCT Dikey Yuvarlak Düz Profil Cila Makinesi

edge-polisher_LCT_brochure_2022.pdf


Marmomeccanica LCT Kompakt Dikey Yuvarlak Profil Cila

Ultra kompakt, kullanım kolaylığı, uygun yatırım maliyeti ve güvenilirliği ile ön plana çıkan Marmomeccanica yuvarlak profil cila makineleri bu ana özellikleri ile dar alanlar ve 2-3-4 cm kalınlıkta şeritlerin kenar işlemleri için son derece uygundur.


LCT 521 makinesinde konveks yuvarlak kenar profillerinin tek bir elmas takım ile çalışılacak profilin mastarı takip edilerek açılması mümkündür. Açılan profil, elmas takımın takıldığı mandreli takip eden cila kafalarının salıncak osilasyonu ile cilalanır.


1 Adet. KALİBRASYON MANDRELİ

2 Adet. 45° PAH MANDRELLERİ

5 Adet. CİLA MANDRELLERİ

MarmoMeccanica LTV Dikey Yuvarlak Düz Profil Cila Makinesi

edge-polisher_LTV_brochure_2022.pdf


Marmomeccanica LTV Kompakt Dikey Yuvarlak Profil CilaUltra kompakt, kullanım kolaylığı, uygun yatırım maliyeti ve güvenilirliği ile ön plana çıkan Marmomeccanica yuvarlak profil cila makineleri bu ana özellikleri ile dar alanlar ve 6 cm kalınlığa kadar şeritlerin kenar işlemleri için son derece uygundur.

LTV 621 makinesinde konveks yuvarlak kenar profillerinin tek bir elmas takım ile çalışılacak yuvarlak profilin açılması mümkündür. Açılan profil, elmas takımın takıldığı mandreli takip eden cila kafalarının salıncak osilasyonu ile cilalanır.


1 Adet. KALİBRASYON MANDRELİ

2 Adet. 45° PAH MANDRELLERİ

6 Adet. CİLA MANDRELLERİ

MarmoMeccanica LCH Yatay Düz Alın Pah Cila Makinesi

edge-polisher_LCH_brochure_2022.pdf


Marmomeccanica LCH Yatay Düz Alın Pah Cila


1-6 cm Arası Kalınlığa Düz Alın Pah Cila

Yalın Kompakt Monoblok Tasarım

6 dan 9 adede kadar düz alın cila kafası

1+1 den 3+3 adede kadar pah cila kafası

Açılı Gönye, Fuga, Damlalık ve L Kesim Opsiyonları

Dar Stripleri Çalışma Opsiyonu


1 Adet. KALİBRASYON MANDRELİ

2-6 Adet. 45° PAH MANDRELLERİ

6-9 Adet. CİLA MANDRELLERİ

MarmoMeccanica LCG Yatay Düz Alın Pah Cila Makinesi

edge-polisher_LCG_brochure_2022.pdf


Marmomeccanica LCG Yatay Düz Alın Pah Cila


1-10 cm Arası Kalınlığa Düz Alın Pah Cila

Yalın Kompakt Monoblok Tasarım

6 dan 9 adede kadar düz alın cila kafası

1+1 den 3+3 adede kadar pah cila kafası

Açılı Gönye, Fuga, Damlalık ve L Kesim Opsiyonları

Dar Stripleri Çalışma Opsiyonu


1 Adet. KALİBRASYON MANDRELİ

2-6 Adet. 45° PAH MANDRELLERİ

6-9 Adet. CİLA MANDRELLERİ

MarmoMeccanica LCR Yatay Düz Alın Pah ve Kalem Pah Cila Makinesi

edge-polisher_LCR_brochure_2022.pdf


Marmomeccanica LCR Düz Alın Pah ve Kalem Pah Cila


Neden “Özel” ? Çünkü, mutfak ve banyo tezgahları için giderek daha fazla talep edilen kalem pah profil kenar sadece elle veya konvansiyonel yuvarlak profil cila makineleri ile gerçekleştirilebilirken ; Marmomeccanica firmasının LCR tip düz alın pah cila makinesine koymuş olduğu 3+3 kafadan oluşan salıncak grubu sayesinde kalem yuvarlak profil ve 45° pah herhangi bir taşta, doğal veya quartz, yüksek üretim ve kalitede yapılabilir.


Marmomeccanica nın üretmiş olduğu LCR7233 M makinesinin en önemli farkı iki tip makineyi tek gövde de birleştirmiş olmasıdır. Makinenin ilk bölümü 7 adet cila kafası ile düz alın pah cila çalışırken, ikinci bölümü 3+3 kafadan oluşan salıncak grubu ile osilasyon yaparak kalem pah çalışır veya 45° de sabitlenerek düz alın cilanın pahını çalışır...


MarmoMeccanica LTN Yatay Yuvarlak Düz Profil Cila Makinesi

edge-polisher_LTN_brochure_2022.pdf


MarmoMeccanica LTN Yatay Yuvarlak Profil Cila Makinesi

LTN, MarmoMeccanica SpA üretimi, 8 cm e kadar yuvarlak profil cila ve 10 cm e kadar düz alın cila çalışabilen bir profil cila makinesidir.

Girişte damlalık açmak veya kalınlığı kalibre etmek için kullanılan testere motoru, dikey ve yatay eksenlerde hassas pozisyonlanabilirken, 0-90° arası gönye kesim için kullanılabilir.

45° pah kafaları, bir üst ve bir alt kenar için olmak üzere 2 adet, çeşitli ölçü ve profiller için pah açmak ve yuvarlak profil öncesi köşeleri kırmak için kullanılabilir.

6 Adet Profil Cila Kafası ve Osilasyonlu salıncak sistemi ile çeşitli profil tipleri çalışılabilir. İlk kafa, profili açmak ve şekillendirmek için elmas takım ile donatılabilirken, geri kalan kafalar cila takımları ile donatılabilmektedir.

MarmoMeccanica LTX Yatay Yuvarlak Düz Profil Cila Makinesi

edge-polisher_LTX-COMBI_brochure_2022.pdf


MarmoMeccanica LTX Yatay Yuvarlak Profil Cila Makinesi

LTX, MarmoMeccanica SpA üretimi, 8 cm e kadar yuvarlak profil cila ve 10 cm e kadar düz alın cila çalışabilen bir profil cila makinesidir.

LTX tüm düz, yuvarlak, düz yuvarlak profillerin tek bir makinede cilalanabilmesi için düz ve yuvarlak kenarlar için iki ayrı özel kafa grubu ile donatılırken girişte kalibratör / damlalık kesim kafası, alt ve üst kenarlar için ikişer adet pah kafasından oluşmuştur. Pah kafalarından ilki elmas takımlar ile 45° pahı istenilen genişlikte açarken, ikinci kafa açılan pahın 45° cilalanması için cila takımları ile donatılabilir.

6 Adet Profil Cila Kafası ve Osilasyonlu salıncak sistemi ile çeşitli profil tipleri çalışılabilir. Aynı makinede yer alan 5 Adet Düz Alın Cila Kafası ile de düz alın pah cila işlemi gerçekleştirilebilir.

MarmoMeccanica LTZ Yatay Yuvarlak Düz Profil Cila Makinesi

edge-polisher_LTZ_brochure_2022.pdf


MarmoMeccanica LTZ Yatay Yuvarlak Profil Cila Makinesi

LTZ, MarmoMeccanica SpA üretimi, 10 cm kalınlığa kadar yuvarlak profil ve düz alın pah cila çalışabilen bir profil cila makinesidir.

Makine donanımı :

Adet. 1 KALİBRASYON MANDRELİ maksimum 6 cm kalınlığa kadar olan taşların kalınlıklarının açılacak profil kalınlığı tam değerine getirilmesi için kullanılır.


Adet. 2 45° PAH MANDRELLERİ çeşitli ölçülerde pah ve/ veya köşe kırma için kullanılabilir.


Adet. 8 CİLA MANDRELLERİ nin ilk kafa çalışılacak yuvarlak profili açacak şekilde elmas takım ile donatılabilirken, diğer kafalar cila ve abrasiv takımları ile donatılabilir.


Adet. 2 45° PAH MANDRELLERİ çeşitli ölçülerde pah ve/ veya köşe kırma için kullanılabilir. Düz alın pah cila işleminde pah cila işlemine ek olarak kullanılır.


Adet. 1 DAMLALIK AÇMA MANDRELİ Bandın ters tarafında pozisyonlu kafaya takılabilen uygun takımlar ile damlalık ve / veya kaydırmazlık bandı taşta boydan boya veya taşın belirli bölgelerine açılabilir.