HİZMETLERİMİZ

CadCam ve 5 Eksen Cnc Programlama Eğitimleri

Firmamız, yirmi yılı aşkın süredir sektöre yönelik eğitim hizmetleri vermektedir. Sektörde uzun yıllar çalışma deneyimine sahip uzman kadrosu ve CADCAM uygulama tecrübesi ile müşterilerine tam ve kapsamlı çözümler sunan firmamız kendi ofislerimizde, uzaktan online ve müşterilerimizin kendi yerlerinde eğitim hizmetleri vermektedir.

OMAGCUT Köprü Kesme Programı

OMAG SpA firmasının üretmiş olduğu Digitale5Areacut Area5- Blade5AR ve Blade5 serisi 5 Eksen Cnc Kesim Merkezleri için geliştirilmiş olan Cnc Köprü Kesme programıdır.

OMAGCUT, OMAG yazılım ekibi tarafından geliştirilmiş olan özel köprü kesme programıdır. Türkçe dil seçeneği sunulur. Direkt olarak makine bilgisayarına yüklenir. Geometrik ve parametrik çizimlerin yapılabilmesini sağlarken DXF formatında Autocad dosyalarının aktarılıp çalışılması da mümkündür.

° Tekli kesimler, çoklu, eğik, eğrisel, dairesel, yay kesimler yapılabilir, parametrik profiller çalışılabilir.

° Doğrusal, şerit, fayans kesimler kolaylıkla programlanabilir, tüm proje ölçüleri levhadan kesilebilir.

° Gönyeli açısal kesimler gerçekleştirilebilir.

° Testere, freze ve delici karot takımları çalışılacak malzemeye göre tanımlanabilir.

° Fast Image - Kamera opsiyonu ile tabla üzerinde bulunan gerçek levha görüntüsünün dijital bir kamera ile yüksek çözünürlükte ekrana alınması ve kesim geometrilerinin bu görüntünün içine yerleştirilmesi mümkündür.

° Nesting fonksiyonu ile levha ebatları içine kesim geometrilerinin optimum sıkıştırılması mümkündür.

° Vein Match - Desen Takibi fonksiyonu ile tüm proje desen takibine uygun olacak şekilde veya book match çalışılabilir.

° Kesimleri ve kesim programı hazırlanan işin gerçekçi simulasyonunun 3D olarak izlenmesi ve kontrol edilmesi mümkündür. Programdan parça kesim süresi, kesilen metretul ve metrekare gibi üretim verileri alınabilir.

OMAGCUT Eğitim Videoları

1. SAMR Vakum ile Taşıma Ayırma

2. Freze Opsiyonu ile Karot Delme ve Kesme

3. Evye Yeri Dik Köşe Karot Delme ve Kesme

4. Takım Seçimi ve Takım Atama

5. Açılı Eğrisel Kesimler

6. Eliptik Eğrisel ve Pah Kesimler

7. Testere ile Profil İşleme

8. Desen Takibi ile Kesim Programlama

9. Desen Takibi ile Kesim Programlama 2

10. Desen Takibi ile Tezgah Kesimi Programlama 3

EASYSTONE CADCAM Programı

1. MODELLEME

Easystone CADCAM programı ile serbest yüzey tasarımları yapılabilir, program içindeki kütüphaneden parametrik olarak hazır parçalar seçilebilir, mutfak, banyo tezgahları, masalar, vs.. 2D ve 3D çeşitli formatlarda hazırlanan projeler açılabilir: IGES, STL ve RHINO (3DM) ve lazer tarayıcılar ile çalışılmış nokta bulutları. Program, Z-map, grayscale görsel, vektörel ve polymesh dosyaları çalışabilir. Program 3D görüntüleme, foto-realistik render fonksiyonu, interaktif değiştirme ve varolan modellerde kesme, uzatma, interpolasyon. bölme, birleştirme, kopyalama, taşıma, aynalama döndürme özelliklerine sahiptir.

2. TAKIM YOLU STRATEJİLERİ VE İŞLEME

Easystone programı makine üzerinde kullanılacak olan tüm takımları, takım tutucuları, parça işleme sırasında yüksek hassasiyeti sağlayabilmek için gerçek grafik görselleri ile kütüphanesinde saklar. Ham malzeme müşteri ihtiyacına göre modellenebilir, 3-4-5 eksen işleme ile ilişkilendirilebilir. Kaba Alma, hassas yüzey işleme, 5 eksen hassas yüzey işleme ve kinematikler, delme, profil, boşaltma döngüleri kolaylıkla makineye özel olarak oluşturulabilir. Program işleme yollarını optimize edebilir. En önemli özellik olan bir operasyondan diğerine geçerken bir önceki işlemde kaldırılan talaşı hesaplayabilir ve takım yollarını revize eder. Torna interpolasyonu ve çeşitli prob teknolojileri ile uyumludur.

3. PARÇA POZİSYONLAMA VE ÇARPMA KONTROLÜ

Easystone taş işleme operasyonunu kolay ve yönetilebilir hale getirir. Parçayı tabla üzerine otomatik olarak vakum veya şim üzerine pozisyonlar. Kullanıcı, aynı tabla üzerinde parçaları kopyalayabilir, istenilen koordinatlara 3 eksende taşıyabilir ve altına özel tutucu sistemleri yerleştirebilir (modüller, vakum podları, sıkıştırmalar ve dayamalar vb.) Sonrasında işlemede kullanılan takımların bu ekipmanlar ve tablaya çarpıp çarpmadığı otomatik kontrol edilir.

4. 3D SİMULASYON VE CNC PROGRAMI OLUŞTURMA

Programda oluşturulan işleme ve parça pozisyonu hesaplanarak, parçanın gerçekçi işleme simulasyonunu 3D izlemek mümkündür. Simülasyonda bulunan çarpma analizi ile makinenin parçaya çarpma veya bindirme durumu ikaz edilir. Kontroller sonucu programdan alınan cnc işleme programı makineye yüklenerek takımlar otomatik alınarak parça işlenir. Programda ayrıca parçanın işlenme süresi ve her takım için ayrı ayrı metre-tul ve süre hesaplarını da almak mümkündür.

Örnek Proje Çalışmaları

Easystone Programı ile Rölyef İşleme

OMAG Blade5 5 Eksen Cnc de Easystone Programı ile Masiften Rölyef İşleme

Omag Blade5 5 Eksen ile Masiften Mukarnas Çalışması

Omag Blade5 5 Eksen ile Masiften Kemer Çalışması

Eğitim Videoları

1. 5 Eksen İşleme Stratejileri Testere ve Freze ile

5 Axes Machining Strategies by Saw Blade and Milling

2. Cnc Torna Uygulaması

Cnc Lathe Application

3. 5 Eksen İşleme Stratejileri Testere ve Freze ile

5 Axes Machining Strategies by Saw Blade and Milling

4. Freze ile Rölyef İşleme Stratejileri

Relief Carving Strategies by Milling

5. 5 Eksende Testere ve Freze ile Kesim Stratejileri

5 Axes Cutting Strategies by Saw Blade and Milling

6. Testere ve Freze ile Sütun Başı İşleme Stratejileri

Capital Head Carving Strategies by Saw Blade and Milling