HAKKIMIZDA


Merteks İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. olarak, 1987’ den beri doğal taş sektörüne dünya nın lider kuruluşlarını temsil ederek hizmet veren bir şirketiz. Prensiplerimiz doğrultusunda müşterilerimizle ilişkimiz satış öncesi danışma noktasından başlar ve satılan tesisin işletme ömrünün sonuna ve satış sonrasının en ince detay hizmetlerinin takibine kadar devam eder.

 

Bunun neticesi olarak kuruluşumuza duyulan güven sonucu, bugün ülkemizin özellikle dışsatım lideri konumunda bulunan önemli ve başarılı firmalarının ocaklarından entegre fabrikalarına ve atelye çapında proje gereksinimlerine kadar olan tüm yatırımlarının teknik tasarımını yapıp, makine ve ekipmanlarını sağlayıp  işletmeye almakla haklı bir gurur duyuyoruz. 

 

Başarımızın bir önemli anahtarı da, müşterilerimizin verimliliklerini arttırabilmek amacıyla, dünya taş sektöründe oluşan en son teknolojik gelişmeleri  çabuk ve etkin bir şekilde ülkemizin taş sektörüne sunup onların uluslararası rekabet gücünü yükseltmektir. Bu anlamda ülkemizin ocaklarda elmas tel kullanımına, fabrikalarda otomatik hatlarda epoksi reçine uygulamasına geçmesinde ve projelerde çok eksenli cnc işleme teknolojisinin oturmasında kuruluşumuzun hep önderliği olmuştur. Son zamanlardaki büyük çabamız ise önde gelen kuruluşlarımızın mermer ve granit kesim işlerinde kompakt yerleşim, yüksek kesim hızı ve üretim kapasitesini sağlayan multiwire teknolojisine girişini sağlamak üzerine yoğunlaşmıştır. 

***